Friday, September 01, 2006


Evlendi: Benim canım Lise arkadaşım da evlendi....
Veee sıra kime geldi?? Ha ha haaaa, yoook bana değil, ımmmm, kem küm, şeyyyyyy, daha erkennnn!!! evet klasiktir ki, hazır hissetmeme durumu "daha erken" muhabbetleriyle kendini gösterip adaya geçici de bir rahatlık sağlar.:))

Ben yine hayırlısı diyeceğim, yani bişeye inşallah olur , inşallah demiyorum, hayırlısıysa olsun, doğru yer, doğru zaman , doğru insan!!:)Yoksa olmasının da bi anlamı kalmıyor. Yazım da evlilikle ilgili olacak elbett!!

Şimdi nedir bunun yaşı? 27, 28? 30? Daha yukarı?? Ben de 28e takmış durumdayım; niyeyse! 28 yaşının bir olgunluğu var sanırsam düşüncelerimde. Çünkü inanamıyorum arkadaşlarımı evlenirken görünce, oyun oynuyorlarmış gibi geliyor. Onlara sorduğumda onlar da hala inanamadıklarını söylüyorlar. Yani anlayamadığım, ben mi tuhaf düşünüyorum daha olgunlaşmadım, evlilği kaldıracak durumda değilim? Yoksa arkadaşlarım mı benden çabuk olgunlaştılar ve ne yaptıklarının gayet de farkındalar. Yasemin Fizikçi, damadımız ise meslektaşım, Veteriner Hekim. 7seneyi geçen süredir de beraberlerdi. Neyse onlar erdi de muradına, benim bu düşünelerim ne zaman değişecek, yani pat diye bi zaman gelecek de "hah işte şimdi hazırım evlenmek için doğru zaman"mı diyeceğim???!!!

Haaa tabi niye 28 üstü değil? Şimdi bu tamamen çevremde görüp de sabitlediğim örneklerden kaynaklanmaktadır. 30unu geçen beğenmiyor, daha bi inceliyor herşeyi, daha bi kendini beğenip başkalarının onca kusurunu arar hale geliyor bence insan 30lu yaşlarında birini yeni yeni tanımaya başlıyorsa!! Peki28 altı? o zaman da aileyle yaşanmamış şeyler yarım kalıyor; mesela evlilik şehir hatta ülke dışına götürebiliyor: Gerekiyorsa gidillebilir ama 28 öncesi olursa insanın içine dert ediyor...Bence yani.

Amaaa istisna yokmu!!! Elbette var; ama onu yazamam....

Sevmek güzel şey...

Aşk da öyle...

....

5 Comments:

Blogger Menapoz Abla said...

selamlar...sanırım arkadasınız da 24 yasında ...bence daha erken çünkü okulları yeni bitttii galiba..bence ideal yaş 26-27...28 de tehkliklei gorunuo sanki kimseleri beğenmemeye baslamanın zamanı giibi...

2/9/06 18:46  
Blogger Age35 said...

DArısı başına desem??

3/9/06 23:48  
Blogger Gamzeli said...

Allah tammını erdirsin arkadaşına...Bende kendime şart koymuştum 25 yaşında diye ki allah nasip ederse önümüzdeki yıl düğünüm olucak ve dediğim yaşda evleneceğim..Şuanda kendimi hazır hissedebiliyorum ..belkide bana 25 yaş olgun geldiği için..darısı senin başına umarım hayırlı bir insan çıkar karşına herşey isteğin gibi olur...
Sevgilerimle
Gamze

4/9/06 11:07  
Blogger Menapoz Abla said...

bence bu işler biraz klişe bi laf olacak ama "kısmet işi"...
nezaman doğru insanı bulursan ozaman..tabi doğru insanı buldum die hayattaki önceliklerini de bi kebara atmak da yok ama..tamamiyle ona baglanmadan kendi hayatını sürdürebilecein bi işin olmalı öncelikle...

5/9/06 11:50  
Blogger şeyda said...

Menapoz Abla; arkadaşım da 24 yaşından ama okul biteli 3 yıl oluyor?? Valla ne biliyim işte hayırlısı herşeyin:)) Gerçekten de kısmet ama.

Age35 hayırlısı desem?? Teşekkürler..

Gamzeli;gördüm gürdüm resminiz de çok güzel maşşaallah. Doğru zaman, doğru yer ve doğru insan inşallah.

5/9/06 14:07  

Post a Comment

<< Home

Free Web Site Counters
Free Web Site Counters
eXTReMe Tracker