Sunday, December 03, 2006

Uheeuuuuu az biraz bahsedeyim, niye bu kadar meşguldüm...

Bitti. Bitti ama ben de bittim. Bi ara dedim olmayacak. Çünkü bir senet imzalamam ve 3 de kefil bulmam gerekiyordu, ben doktora bittiğinde (inşallah) geri dönmez, ya da gelip de beni atadıkları kurumda çalışmazsam diye bir nevi garanti için. Ben bu kefil işini halledemedim (Önce) İlk başta bizim fakültede bi memur dedi, ben yardımcı olayım,nolcak, senin işi görülsün falan filan, o öyle deyince umutlandım da. Bir de 5yıllık çalışma istiyorlar. Neyse diğer ikisi de ablamlar oldu. 3ü tamamladık, notere gidecez, adama gittim, önüme bi senet koydu, o da garantiye alacakmış kendini, dedim öle şey olmaz, hani yapılacak birşey varsa bu konu için noterde bişiler yapalım ama öl açık seneti nasıl imzalayım dedim, onu da arkadaşları nasıl güveniyorsun, ya gidip dönmezse,bari sen de aynı miktarda paraya senet al elinden demişler. Neyse biz o gün noterde kalakaldık. Eniştem istanbuldaydı, noterdeki adam sağolsun hemen i vekaletname hazırkadı fax çektik, eniştem de vekalet verip ablama bu işi hallettik. Bu paragraf kadar kısa olmadı ama yazarken bile sıkıntıya giriyorum keseyim noter faslını.

Öncesinde ise sağlık raporu (Tam 1 haftamı aldı, kan, röntgen,7 tane doktor 140ytl:), transkript, mezuniyet belgesi onayı, onların verdiği bir top kağıtın; güvenlik soruşturması, bilgi formu, özgeçmiş vs. doldurulması, bissürü fotoğraf yapıştırma vs. ile geçti 2 haftam.

Bu dönem; bu dönem derken bu 2 hafta yani; kürsüye de pek gittim sayılmaz, zaten ben toefla başlıcam sanırım, aslında bunda tam emin deilim, başlıycam ama bakanlık yurtdışına hemen gönderebiliriz kurs için falan diyormuş, toefl kursu 1 aygerçi ne kaybederim diyorum. Gerçi kürsüde 1 seminer ve 1 de yeterlik beni bekliyor ama önceliğim toefl şu an.

İşte böle geçti 2 haftam ama ben hala bi tuhafım. Seneti imzalarken sanki hemen gidiyorumuşum gibi hissetim, Avustralyaya gidersem ne olur, ikinci seçeneğim Hollandaya gidersem ne olur diye çok amaçooook düşündüm. Hala bu kararı vermiş değilim ama sanırım Avustralya ya gidicem, işte o zaman yareni özledim deyip Hollandada yapabileceğim gibi 3 saatte evde falan olamayacağım. Hoş Hollanda olsa çat pat eve geleceğiden değil de işte yakın olmasından biraz da, belki yani, bilmyorum. Hayırlısı olur inşallah. nerde mutlu olacaksam yollarım oraya çıksın, duam bu şu an.

7 Comments:

Anonymous Anonymous said...

Şükür hazırlamışsın evraklarını çok geçmiş olsun :)
gittiğin heryerde ne gıcık insanlarla karşılaştığını tahmin edebiliyorum sinir stres insanı daha çok yoruyor.
Bence Hollandaya git orası daha güzel :P
Keşke bende zamanında gitseydim diyorum şimdi sana çok özendim. Hem para hem heves varken yapmak lazımdı şimdi çoook uzak görünüyor herşey.

4/12/06 10:01  
Blogger cadı said...

Bende diyorum nerelerde bu kız (: Avustralya bencede daha güzel olur, iki ülkeyede hiç gitmedim ama Avustralya daha cazip geliyor. Hakkında hayırlısı olur umarım canımcım. Dualarınada en içten Amiinn!

4/12/06 14:42  
Blogger şeyda said...

sAĞOLUN kızlar ya!!! çok yardımcı oldunuz:)??? Biri diyo Hollanda biri Avustralya:)

nes sen daha gidersin ya merak etme, seneye olur mesela neden olmasın??dimi ama,benim bunu duymama sbep de sendin ya,ve insan ne kadar tesadüf diye nitelendirdiği şeylere bir süre sonra kader ısmet olarak bakıyor daha iyi anlıyorum şimdi.onun için olmaz deme!Sağol cnm öpüyorum.

cadıcım AU olursa teyzemler dayımlar falan var kuzenlerim, anneannem de orda.O yüzden iyi olur tabi, onlarla yaşamak, kira vermemek uheuu:)) Ama bakalım ya hayırlısı diyorumda başka birşey demiyorum inan.

7/12/06 00:43  
Anonymous Anonymous said...

Hayirli olsun, ne guzel bir haber bu boyle.. sanirim devlet bursuyla geldigin icin bu kadar ugrastirmislar, ne kadar zormus bu isler...

10/12/06 22:06  
Blogger şeyda said...

Bürokratik işlemlerin TR'de ne kadarda yavaş yürüdüğünü de düşünürsen Banucum artık katlanıcaz ne yapayım. Teşekkürler.

13/12/06 17:21  
Blogger Aslı said...

Şeyda, ne zormuş bu işler böyle!?! Halletmene sevindim. Evet Avustralya biraz, biraz mı??? çooook uzak ama eğer eğitim Hollanda'dan daha iyiyse hiç düşünme derim, büyülü bir ülkeymiş. Hollandayı gördüm ve hatta 2 günde tüm ülkeyi dolaştım sanırım, insanda oyuncak hissi veren şirin bir ülke. Hangisini istiyorsan iyi düşün, eğitim sistemine bir bak derim.

Bir de ingilizce için Avustralya daha iyi değil mi sence de?

( İyi ki sana bıraktım ! Ha ha haaa)

20/12/06 11:08  
Blogger şeyda said...

Avustralya eğitim açısından tabi araştırdım, hayvancılık çok iyi aslı. Ben de bu konuda doktora yapacağım inş. o yüzden kararım AU oldu. Umarım hayırlısıolur tabi. Bu arada teyzemler dayımlar var benim Avustralyada, belki tercihimin dygusal boyutu da bu:) Dil için AU da daha iyi ocka inancındayım, hollandada ing. eğitim deniyor olsa da flem. de öğrenmek zorunda kalabilirdim. yani onu iyi bilmiyorum aslında. Ama AUda ingilizce olacak orası kesin:) Teşekkür ederim tavsiyelerin için Aslıcım.

23/12/06 20:31  

Post a Comment

<< Home

Free Web Site Counters
Free Web Site Counters
eXTReMe Tracker